Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

it-manager | 22/06/2018

Scroll to top

Top

Brak wypowiedzi

ATM S.A. kolokacyjnym hubem Europy Środkowo-Wschodniej

ATM S.A. kolokacyjnym hubem Europy Środkowo-Wschodniej

Ostatnie lata pokazują, że światowy rynek centrów danych rozwija się niezwykle dynamicznie. Polska nie pozostaje w tyle. Według raportu PMR z 2014 roku, rodzimy rynek centrów danych, na którym świadczone są usługi kolokacyjne, hostingowe i cloud computing, wart jest już ponad miliard złotych. W najbliższej przyszłości dynamika wzrostu powinna utrzymać się na poziomie 15-20 proc. rocznie. Tak dynamiczny rozwój znajduje swoje odzwierciedlenie również w rosnącym zainteresowaniu usługami polskich centrów danych wśród zagranicznych klientów. Zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu Europy.

Dlatego w najbliższej przyszłości ATM S.A. zamierza w większym stopniu oferować swoje usługi klientom z zagranicy, także tym, którzy nie prowadzą swojej działalności w Polsce. Przewidujemy, że udział sprzedaży zagranicznej w przychodach spółki będzie szybko rósł.

Na początku roku informowaliśmy o podłączeniu do kolejnego zagranicznego punktu wymiany ruchu IP. Kijowski DTEL-IX to już piąty taki europejski węzeł międzyoperatorski dostępny w sieci ATMAN. Po podłączeniu dwa lata temu do moskiewskiego MSK-IX, to kolejny ważny krok w rozbudowie naszej oferty skierowanej na rynek Wschodniej Europy. Zdecydowaliśmy się na ten ruch, aby spełnić oczekiwania lokalnych firm i przedsiębiorstw oraz sprostać rosnącemu zainteresowaniu naszymi usługami. Wśród tych firm Polska już jest postrzegana jako najbliższe miejsce w Unii Europejskiej, które jest w stanie zapewnić kolokowanie sprzętu, przechowywanie danych i ich przetwarzanie zgodnie ze standardami europejskimi. Z drugiej strony nasi klienci z Polski i Europy Zachodniej zyskali jeszcze lepsze połączenie ze wschodnią częścią kontynentu, mogąc wykorzystać lepszą łączność do rozwoju własnych biznesów.

Można powiedzieć, że ATM S.A. rozwija szybką i bezpieczną komunikację między Wschodem a Zachodem Europy. Atutem naszego kraju jest położenie i już istniejące łącza telekomunikacyjne, wysokiej klasy oferta techniczna, zasoby inżynierskie, dobrzy fachowcy i wreszcie atrakcyjne ceny. Z tych między innymi powodów obserwujemy także znaczny wzrost zainteresowania naszymi usługami ze strony dużych firm i organizacji z Zachodu Europy, szukających miejsca do kolokacji swoich zasobów w naszym rejonie Europy. Polska, a konkretnie Warszawa doskonale się do tego nadaje właśnie ze względu na swoje położenie, a nasza spółka może dzięki temu działać jako kolokacyjny hub w regionie.

Wypowiedz się

Wszelkie prawa zastrzeżone