Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

it-manager | 21/04/2018

Scroll to top

Top

Brak wypowiedzi

Cyfrowy skok do produktywności

Cyfrowy skok do produktywności

20 października 2016

Cyfrowa rewolucja polegająca na upowszechnieniu nowoczesnych technologii we wszystkich dziedzinach gospodarki, stopniowo ogarnia również polski przemysł. Wdrożenie rozwiązań informatycznych w firmach wytwórczych staje się coraz bardziej powszechne, co w decydujący sposób wpływa na poziom produktywności przedsiębiorstw. Odnosząca sukcesy w Europie Zachodniej i USA koncepcja Przemysłu 4.0 sprawia, że producenci coraz mocniej stawiają na automatyzację, komunikację w łańcuchu dostaw i lepsze wykorzystanie danych do poprawy wydajności procesów.

W badaniu przygotowanym przez magazyn Forbes, podniesienie produktywności jest wskazywane jako szansa numer jeden dla polskiej gospodarki. Dotyczy to wszystkich sektorów gospodarki, ale w szczególności sektora produkcyjnego, branży wydobywczej oraz energetycznej. Kolejnym wyzwaniem jest poprawa pozycji polskich firm w łańcuchu dostaw. Czy wykorzystanie technologii jest odpowiedzią na bolączki firm, które muszą skrócić dystans do firm produkcyjnych z innych rynków geograficznych? Rozwój technologii sprawił, że zmianie uległo podejście do informacji. Systemy umożliwiające zbieranie, przetwarzanie i wymianę danych znacznie wpływają na bieżącą pracę firm na linii produkcyjnej, przy obsłudze magazynów, realizacji dostaw, komunikacji z kontrahentami, czy przy obsłudze klienta.

Celem spotkania „Cyfrowy skok do produktywności” jest próba wypracowania najlepszych praktyk biznesowych pozwalających na realną poprawę wyników firmy i dalszą ekspansję na nowych rynkach, dzięki cyfryzacji procesów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane przykłady polskich firm, które z powodzeniem wykorzystują narzędzia cyfrowe do optymalizacji swojej działalności. Spotkanie jest skierowane do menedżerów firm oraz osób odpowiedzialnych za zarządzanie kluczowymi obszarami przedsiębiorstwa produkcyjnego (procesami wytwarzania, logistyki, sprzedaży, jakości, rozwoju).

Podczas spotkania goście będą mogli poznać przykłady rozwiązań funkcjonujących w polskich zakładach produkcyjnych HANZA Electronics i Klippan Safety. Menedżerowie zarządzający wskazanymi przedsiębiorstwami opowiedzą, w jaki sposób budują swoją przewagę konkurencyjną na rynku i jak nowoczesne technologie wpływają na poprawę ich produktywności. Przedstawią również w jaki sposób zmieniło się funkcjonowanie prowadzonych przez nich przedsiębiorstw po wprowadzeniu zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie.

Rejestracja i informacje o wydarzeniu: http://monitorerp.com/pl/meeting2016/index.html.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY. Liczba miejsc ograniczona. Organizator potwierdzi zgłoszenie. Po części oficjalnej zapraszamy na lunch.

Dla kogo?: Kadra zarządzająca ze średnich i małych  firm produkcyjnych.

Kiedy?: 25 listopada 2016 r., godz. 9.30 – 14.00

Gdzie?: Hotel Holiday Inn, ul. Piotrkowska 229/231, Łódź

Zobacz agendę:

przechwytywanie

Wypowiedz się

Wszelkie prawa zastrzeżone