Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

it-manager | 19/11/2018

Scroll to top

Top

2 komentarze

Gartner w Polsce o kierunkach rozwoju IT

Gartner w Polsce o kierunkach rozwoju IT

Barbara Mejssner

Już jutro (19 czerwca 2014), po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się konferencja firmy badawczo-doradczej Gartner -“IT Leadership Trends”. Analitycy opowiedzą jak podejmować właściwe decyzje i jak kierować organizacją w dynamicznie zmieniającym się świecie nowych technologii. Portal it-manager.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym.

19 czerwca w warszawskim Centrum Olimpijskim, , odbędzie się konferencja “IT Leadership Trends”. Będzie to największe wydarzenie Gartner spośród dotychczas zrealizowanych w Polsce, ważne nie tylko dla branży IT, ale i dla biznesu. Przedstawione zostaną na niej najnowsze trendy technologiczne wspierające pracę przedsiębiorstw oraz prognozy dotyczące rozwoju rynku ICT. Obecnie gospodarki świata uzależnione są coraz bardziej od zaawansowanych technologii i od wiedzy na temat ich wykorzystania dziś i w przyszłości. Prognozy Gartner pomagają przedsiębiorstwom i organizacjom publicznym zarówno w stworzeniu właściwej strategii rozwoju z wykorzystaniem optymalnych rozwiązań IT, jak i w dokonaniu najlepszych inwestycji. Dodatkowo organizatorzy umożliwią podczas sesji interaktywnych zapoznanie się z autorskimi narzędziami firmy Gartner ułatwiającymi przeprowadzenie m.in. analiz porównawczych i ocenę dojrzałości organizacji. Nie zabraknie też warsztatów, których celem jest m.in. poznanie procesów tworzenia skutecznej strategii IT, czy też nabycie umiejętności do kierowania aktywnym zaangażowaniem ludzi poprzez efektywną komunikację.

19 czerwca w Warszawie będą gościć nie tylko analitycy, ale również liderzy IT z polskich przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Do udziału w  sesji “Best Practices for CIOs” zostali zaproszeni goście specjalni – osoby, które w opinii Gartner zasługują na wyróżnienie ze względu na swoje osiągnięcia menedżerskie. O własnych doświadczeniach w zarządzaniu opowiedzą Jacek Kapica Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Małgorzata Ryniak, Dyrektor Generalna Volvo IT Polska oraz Grzegorz Stępniak, CIO w OGP Gaz System.

Podczas warszawskiej konferencji obecny będzie John Mahoney, VP Distinguished Analyst w ramach CIO Research Group uznawany za jedną z najbardziej wpływowych osób świata IT. Wśród prelegentów nie zabraknie też innych czołowych analityków i doradców jak: David Norton, Research Director, Alvin Park, Managing Vice President, Gartner Research, Martin Plessow, Regional Vice President, Gartner Executive Programs oraz Leszek Maśniak, Executive Partner w Gartner Polska.

John Mahoney wystąpi podczas konferencji z kilkoma prezentacjami. Będą to:

– The Future for IT Organizations and IT Leaders: Why You Must Change Or Die

– IT Trends And Directions 2013

– Hunting and Harvesting in a Digital World: the 2013 CIO Agenda

Według Johna Mahoney’a CIO w ciągu najbliższych trzech lat firmy mogą spodziewać się zmian w swoim otoczeniu biznesowym: organizacje IT przestaną być traktowane jako centra generujące koszty, przedsiębiorstwa zaczną używać wyłącznie mobilnych urządzeń komputerowych, coraz więcej strategicznych dla funkcjonowania przedsiębiorstw aplikacji będzie pochodziło z chmury, aplikacje będą też coraz częściej samodzielnie podejmować istotne dla biznesu decyzje.

„IT Leadership Trends” skoncentruje się wokół takich tematów jak: strategia IT i przywództwo zarządzanie aplikacjami, zarządzanie dostawcami, IT w administracji publicznej. Uczestnicy dowiedzą się m. in. jakie są trendy i kierunki rozwoju aplikacji do 2020, jaki wpływ na ich kształt i funkcjonalność będą miały technologie mobilne, coraz szersze wykorzystywanie social media, usługowy model informatyki (cloud computing) i przetwarzanie wielkich wolumenów danych (Big Data).

Analitycy odpowiedzą na pytanie jak powinno wyglądać portfolio oprogramowania w nowoczesnej organizacji i z jakimi nowymi wyzwaniami będą się zmagać działy IT. Jednym z istotnych problemów są negocjacje z dużymi dostawcami.

CIO i zarządy firm, zwłaszcza w obecnych, trudnych ekonomicznie czasach muszą dokonywać racjonalnych zakupów, nie zawsze są jednak w stanie przewalczyć swoje warunki podczas rozmów z wielkimi dostawcami takimi jak IBM, Microsoft, Oracle czy SAP. Problem ten szczegółowo omówi Alvin Park w swojej prezentacji “The IT Leader’s Guide to Negotiating with the Megavendors: IBM, Microsoft, Oracle and SAP”. Analityk między innymi poruszy kwestię różnic cen wofertach megavendorów. Dla przykładu: w Microsoft ceny poza USA mogą być wyższe od 15 do 55 proc., a niższe (15 proc.) na rynkach rozwijających się. W SAP ceny poza obszarem Europy mogą rosnąć nawet o 50 proc. Oracle ma jedną globalną cenę bazującą na USD, zmiany wynikają jedynie z różnicy kursów walutowych.

 

Prelegenci

John Mahoney

VP Distinguished Analyst w ramach CIO Research Group w Gartner Inc. Zajmuje się analizami kierowanymi do osób zarządzających departamentami IT. Swoje badania w Gartner koncentruje na rozwoju i transformacji roli CIO i menedżerów IT, przyszłości organizacji IT oraz rozwoju „Internetu Wszystkiego” (Internet of Everything). John Mahoney większość swojego 38-letniego doświadczenia w IT zdobywał na wysokich stanowiskach zarządczych w największych firmach światowych.

 

Leszek Maśniak

Executive Partner Gartner w Polsce od 2008, gdzie wspiera CIOs takich sektorów jak rządowy, energetyczny, telekomunikacyjny, bankowy czy mediowy. Leszek Maśniak może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego 19 lat przepracował na stanowiskach menedżerskich. Był odpowiedzialny za wielomilionowe budżety IT i projekty.

 

David Norton

Research Director, Application Governance & Strategy group, G artner. Analityk z 25-letnim doświadczeniem w branży IT. Obszarem jego badań są metody wytwórcze i procesy rozwoju oprogramowania  oraz ich wpływ na zagadnienia organizacyjne i strategię. Specjalizuje się w tematach dotyczących programowania zwinnego (agile software development) oraz jego powiązania z architekturą SOA, chmurą i mobilnością Przed pracą w Gartner zajmował kierownicze stanowiska w wielu międzynarodowych firmach.

 

Alvin Park

Managing Vice President, Gartner Research.Analityk z 39-letnim doświadczeniem w branży IT. W Gartner jest on odpowiedzialny za obszar obejmujący zarządzanie zasobami oraz zakupami IT. W ramach tego tematu, zajmuje się on zarządzaniem cyklem życia sprzętu i oprogramowania. Ponadto przewodzi grupie analityków, którzy zajmują się analizą cenową, przeglądem umów oraz strategiami negocjacyjnymi wobec dużych dostawców oprogramowania, takich jak m.in. IBM, Microsoft, Oracle, SAP, BMC, CA.

 

Martin Plessow

 Regional Vice President, Gartner Executive Programs. Jako VP w ramach Gartner Executive Programs (EXP) odpowiada za region Europy Środkowo-Wschodniej, wschodniej części regionu Morza Śródziemnego i Zatoki Perskiej. Pełni również rolę Executive Partnera wspierając CIO z sektora rządowego, energetycznego oraz produkcyjnego. Posiada 23-letnie doświadczenie w branży IT włączając 11 lat w Gartner.


Comments

  1. joanna

    jeśli chodzi o zakres i zasięg usług IT ma się czym pochwalić Atos. Zasługuje na większe uznanie choć zbiera coraz większe oklaski od klientów co jest dobrym znakiem dla rozwoju firmy, ale w tym wszystkim warte uwagi są projekty i to najwyższej rangi jak np ostatnio wsparcie misji statku kosmicznego Rosetta i wiele wiele innych. Firma jest naprawdę godna uwagi. Pozdrawiam.

  2. rikafele

    ja się nasłuchałem wiele zanim przybyłem do Atos i wsio się sprawdziło: dobre wynagrodzenie ponad standard, mnóstwo dodatkowych pakietów dla Ciebie i rodziny i zero ciśnienia korpo

Wypowiedz się

Wszelkie prawa zastrzeżone