Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

it-manager | 24/05/2018

Scroll to top

Top

Brak wypowiedzi

O technologiach językiem biznesu

O technologiach językiem biznesu

22 czerwca 2016

O tym, że biznes chce rozmawiać o technologiach swoim, zrozumiałem dla siebie językiem, wiemy od dawna, choć wciąż mamy trudność z wprowadzaniem tego w życie. Komunikaty zawierające korzyści biznesowe, cyfry, prognozy, wizje – to najbardziej pożądane elementy dialogu biznesowego. Potwierdzali to niejednokrotnie uczestnicy i prelegenci 16. Wiosennych Spotkań S4E, które w tym roku odbyły się w Hotelu Windsor w Jachrance. 

Mateusz Strzelecki, CMO w S4E podkreśla te kwestie na firmowym blogu firmy (cytujemy za autorem):

Biznes chce rozmawiać o możliwościach jakie daje IT, językiem korzyści biznesowych. 

No wiadomo, że tak jest – powie ktoś. Tyle, że praktyka w tym temacie nadal kuleje. Między innymi tę kwestię, poruszył w swojej prezentacji Prezes Orlen Oil Marcin Gralewski. I wydaje mi się (patrząc na niektóre prezentacje), że branża coraz lepiej potrafi wciągać słuchacza w ciekawą opowieść o skomplikowanych – bądź co bądź – rozwiązaniach. Opowiedzenie w sposób jasny o czymś złożonym, świadczy o zrozumieniu tematu przez prelegenta. 

Jednak czytelne przedstawienie historii i wciągnięcie w jej świat słuchacza wymaga już odpowiednich kompetencji. O tym i wielu innych aspektach wystąpień publicznych mogliśmy posłuchać podczas wystąpienia Lidii Buksak (trenerki wystąpień publicznych), która pracowała z większością dziennikarzy TVP. 

Zresztą temat rozwoju kompetencji miękkich poruszył również Arkadiusz Możdzeń, Członek Zarządu ds. Rozwoju S4E. Zaprezentował on wyniki badań jakościowych przeprowadzonych przez S4E „Trendy zarządzania organizacją i nowoczesnego przywództwa w branży integratorów IT”. Gdzie m.in 59% respondentów wskazuje konieczność rozwoju u pracowników kompetencji związanych z komunikacją, a 56% wskazuje na konieczność rozwoju u pracowników technik efektywnej sprzedaży. 

Więcej na blogu firmy S4E S.A.

Wypowiedz się

Wszelkie prawa zastrzeżone